Concurs literari

Francesc d'Albranca

2000 - 2004


Any 2000 (XIX)

Categoria Títol Autor/a
A - Primer premi (5è)
A - Primer premi (6è)

A - Finalista (5è)
A - Finalista (6è)
L'espantaocells
Les aventures d'en Mateu

Un dia a la biblioteca
Discusió oriental
Alba Pons Coll
Josep Pons Cardona

Raül Llufriu Vidal
Francesc Florit Pons
B - Primer premi (1r ESO)
B - Primer premi (2n ESO)
B - Finalista (1r ESO)
B - Finalista (2n ESO)
Misteris de la vida
A poc a poc i amb bones
Té sentit la vida?
La meva millor amiga
Clara Florit Florit
Úrsula Pons Sansaloni
Àngela Janer Hidalgo
Inés Cardona Barber
C - Primer premi (3r ESO)
C - Primer premi (4t ESO)
C - Finalista (3r ESO)
C - Finalista (4t ESO)
Rondalla de la vida i les aventures d'un mosquit
Quin dinar!

Poder mental
La força de l'amistat
Maxim Màrquez Barceló
Catalina Coll Pons
Llorenç Crespí Morillo
Cristina Pons Martí
D - Primer premi
D - Finalista
Història d'una vida diferent
Mar Mediterrani
Laura Pons Salas
Elisa Pérez Janer
E - Primer premi Racons oposats Antoni Rotger Coll



Alba Pons Coll

J. Pons Cardona

Clara Florit Florit

Ú. Pons Sansaloni

M. Màrquez Barceló

C. Coll Pons
   
Laura Pons Salas

Antoni Rotger Coll
   


Membres del jurat


Esperança
Pallicer

Soledat
Florit

Martí
Barber

Francisca
Al·lès

Benedicta
Truyol

Caterina
Barceló (sec)


Any 2001 (XX)

Categoria Títol Autor/a
A - Primer premi (5è)
A - Primer premi (6è)

A - Finalista (5è)
A - Finalista (5è)
A - Finalista (6è)
El diari d'una granera
El fillet, l'avi Macià i en Moret

I?
Uns vesins molt frescos
El país gegant
Antoni Florit Florit
Júlia Pons Llabrés

Eulàlia Febrer Coll
David Florit Alemany
Lluís Janer Pons
B - Primer premi (1r ESO)
B - Primer premi (2n ESO)
B - Finalista (1r ESO)
B - Finalista (2n ESO)
Vull un refredat!
La vida
Edat mitjana
Els tres miralls
Paula Gomila Pons
Àngela Janer Hidalgo
Francesc Florit Pons
Sílvia Pons Coll
C - Primer premi (3r ESO)
C - Primer premi (4t ESO)
C - Finalista (3r ESO)
C - Finalista (4t ESO)
Química literària 
Un compte pendent

A l'altre mónl
El Salvador necessita ajuda
Úrsula Pons Sansaloni
Victoria Peinado Martí
Francina Janer Olives
Joan Carreras Pons
D - Primer premi
D - Finalista
Silenci etern
El silenci de la sirena
Laura Coll Benejam
Elisa Pérez Janer
E - Primer premi
E - Finalista
Tardances
Una altra vegada
Santiago Moll Vaquer
Antoni Rotger Coll

 


A. Florit Florit

J. Pons Llabrés

P. Gomila Pons

A. Janer Hidalgo

Ú. Pons Sansaloni

V. Peinado Martí
   
L. Coll Benejam

S. Moll Vaquer
   


Any 2002 (XXI)

Categoria Títol Autor/a
A - Primer premi (5è)
A - Primer premi (6è)

A - Finalista (5è)
A - Finalista (6è)
Un llibre màgic
Aventures muntanyoses

La soletat
Quin problema!
Maria Carreras Pons
Lluís Coll Florit

Sandra Pons Gomila
Anna Mir Alberto
B - Primer premi (1r ESO)
B - Primer premi (2n ESO)
B - Finalista (1r ESO)
B - Finalista (2n ESO)
Kristiansund en perill
Cadena d'assassinats
Les dents corcades
Embarassada als setze anys
Raul Llufriu Vidal
Núria Guasch Coll
Xavier Febrer Florit
Laia Coll Ponsà
C - Primer premi (3r ESO)
C - Primer premi (4t ESO)
C - Finalista (3r ESO)
C - Finalista (4t ESO)
Escoltant el cor 
He vist sortir el sol

Una experiència inoblidable
Estigma vital
Clara Florit Florit
Lluís Guasch Coll
Gemma Carreras Pons
Úrsula Pons Sansaloni
D - Primer premi
D - Finalista
Esperança
Miralls oposats
Marina Pons Vidal
Cristina Pons Martí
E - Primer premi
E - Finalista
Vides noves
-
Antoni Rotger Coll
-



M Carreras Pons

Ll. Coll Florit

S. Pons Gomila

A. Mir Alberto

R. Llufriu Vidal

N. Guasch Coll

X. Febrer Florit

 L. Coll Ponsà

Cl. Florit Florit 

Ll. Guasch Coll

 G. Carreras Pons 
 
Ú. Pons Sansaloni

M. Pons Vidal

Cr. Pons Martí

A. Rotger Coll

Membres del jurat

President: Francesc Pallicer (regidor)
Vocals: Estrella Pons Marquès (mestra); Eugènia Moll Genestar (filòloga); Llorenç Al·lès Camps (periodista) i Anna Ponce Coll (filòloga)
Secretària: Francesca Pons Truyol

Any 2003 (XXII)

Categoria Títol Autor/a
A - Primer premi (5è)
A - Primer premi (6è)

A - Finalista (5è)
A - Finalista (6è)
El planeta capcolor
Joanet el pèl-roig
Mica de pa
Els canvis de la lluna
Joan Sansaloni Coll
Joan Coca Al·lès

Ellis Coll Terret
Maria Carreras Pons
B - Primer premi (1r ESO)
B - Primer premi (2n ESO)
B - Finalista (1r ESO)
B - Finalista (2n ESO)
Un gran tresor
Història d'una maleta

Els nanets
Què he de fer?
Lluís Coll Florit
Miquel À. Pons Olives

Alba Pons Coll
Iván Barber Florit
C - Primer premi (3r ESO)
C - Primer premi (4t ESO)
C - Finalista (3r ESO)
C - Finalista (4t ESO)
El cicle del temps
Passejant per la vida
Nova vida
On és la vida?
Francesc Florit Pons
Clara Florit Florit

Núria Guasch Coll
Àngela Janer Hidalgo
D - Primer premi
D - Finalista
Un dia a la parada
Ja són quasi cent
Iris Martínez Torrent
Núria Sansaloni Cano
E - Primer premi
E - Finalista
E - Finalista
S'àvia forçuda
Les deesses són rosses
Temps de licitud
Marc Truyol Moll
Antoni Rotger Coll
Santiago Moll Vaquer



J. Sansaloni Coll

J. Coca Al.lès

E. Coll Terret

M. Carreras Pons

L. Coll Florit

M. Pons Olives

A. Pons Coll

 I. Barber Florit

F. Florit Pons 

C. Florit Florit

N. Guasch Coll 
 
A. Janer Hidalgo

I. Martínez Torrent

N. Sansaloni Cano

M. Truyol Moll

A. Rotger Coll

S. Moll Vaquer

Membres del jurat

President: Joan Lluís Torres Faner
Vocals: Maria Teresa Febrer Janer, Begonya Cardona Bonet, Gabriel Portella Moll, Marta Coll Florit
Secretària: Catalina Barceló Martí


Any 2004 (XXIII)

Categoria Títol Autor/a
A - Primer premi (5è)
A - Primer premi (6è)

A - Finalista (5è)
A - Finalista (6è)
Una llarga caminada
Una germana diferent
El cargol sense banyes
Ferreries format per un sufix
Núria Salord Sans
Teresa Florit Pons

Imma Orellana Llabrés
Josep Pons Sansaloni
B - Primer premi (1r ESO)
B - Primer premi (2n ESO)
B - Finalista (1r ESO)
B - Finalista (2n ESO)
Ses vaques s'han tornat boges
Al meu costat
El fillet del desert
Com passa el temps
Maria Carreras Pons
David Florit Alemany
Joan Rotger Pons
Nacho Al.lès Pons
C - Primer premi (3r ESO)
C - Primer premi (4t ESO)
C - Finalista (3r ESO)
C - Finalista (4t ESO)
Diari d'un somni
Duran
Som jo
Tres de tres
Júlia Pons Llabrés
Francesc Florit Pons
Ivan Barber Florit
Lluís Barber Mercadal
D - Primer premi
D - Finalista
Abril?
Vivències d'un nen en temps de guerra
Clara Florit Florit
Eva Morlà Coll
E - Primer premi
E - Finalista
Calàbria núm 35
Àvia, mare i fill
Cristina Pons Martí
Carme Morales Seguí



Núria Salord Sans

T. Florit Pons

I. Orellana Llabrés

J. Pons Sansaloni

M. Carreras Pons

D. Florit Alemany

Joan Rotger Pons

Nacho Al.lès Pons

J. Pons Llabrés

F. Florit Pons

Ivan Barber Florit 
 
L. Barber Mercadal

 

Cl. Florit Florit

Eva Morlà Coll

Cr. Pons Martí

C. Morales Seguí

Membres del jurat

President: Joana Maria Febrer Rotger
Vocals: Rosa Carreras Victory, Francesc Febrer Salord, Onofre Janer Coll, Santiago Moll Vaquer
Secretària: Catalina Barceló Martí


Any 2004 (XXIII)

 

1982-89 1990-94 1995-99


Bibliografia de Ferreries Ferreriencs Pregoners Sant Bartomeu Concurs Francesc d'Albranca
Cartografia de Ferreries Eleccions municipals Auca història de Ferreries Concurs dibuix St Bartomeu
Concurs fotografia St Bartomeu Teatre: Quins coverbos! Mostra joves intèrprets Concurs pintura St Bartomeu
Premi Investigació sobre Ferreries Varis: Calaix de sastre